Пятниця, 17.05.2024, 07:04
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Категорії розділу
Поради [20]
Проблеми з ПК [14]
У цю категорію потрібно додавати статі пов'язані з проблемами ПК . І їх вирішення
Новинки [1]
Все про технології , які недавно вийшли
Наше опитування
Яким браузером ви користуєтеся?
Всього відповідей: 296
Статистика

ONline всього : 1
Гостей : 1
Користувачів : 0
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Поради

Що робити, якщо комп’ютер став повільно працювати?
Іноді навіть самий потужний комп'ютер через якийсь час може почати повільно працювати. Багато хто вважає, що це неодмінно результат зараження вірусами. Насправді причин може бути безліч. Так що ж робити, якщо комп'ютер через якийсь час став сильно «гальмувати»?
Звільняємо місце на вінчестері
Залишимо перевірку антивірусом на потім і просто заглянемо в розділи вінчестера. Для цього відкриваємо «мій комп'ютер», або будь-яку програму (наприклад, Total Commander), де можна подивитися, скільки вільно місця в розділах жорсткого диска.
Фахівці рекомендують стежити, щоб було мінімум 15% вільного місця в кожному з розділів. Багато хто не дотримуються цього простого правила і жорсткий диск переповнений. Як результат – навіть найпотужніша система починає повільно працювати. Небагато місця можна звільнити, почистивши систему від тимчасових файлів (нижче описано детальніше), або видаливши непотрібні вже файли.
Видалення тимчасових файлів
У процесі роботи комп'ютера, операційна система і програми створюють допоміжні файли, які з часом накопичуються в системі. Від них потрібно періодично позбавлятися. Це допомагає тримати комп'ютер «в тонусі».
Скористаємося спеціальною програмою. Наприклад, добре себе зарекомендувала програма CCleaner. Після установки, запускаємо додаток і натискаємо кнопку «Очищення», програма зробить все сама.
Робимо дефрагментацію
Коли в пам'ять комп'ютера записується будь-який новий файл, він може розбиватися на безліч шматочків, кожен з яких записується в різних місцях жорсткого диска. При зчитуванні фрагментовані файли довше зчитуються, адже вінчестеру необхідно знайти кожен зі шматочків інформації, яких може бути сотні.
Щоб це не відбивалося на загальній продуктивності системи, щонайменше раз на місяць необхідно робити процедуру дефрагментації. При цьому частини файлу переміщаються ближче один до одного і голівки, що зчитує вінчестера не втрачає часу на додаткові переміщення.
Якщо раніше ви навіть не чули що таке дефрагментація дисків, тоді, можливо це і стало причиною помітного падіння продуктивності системи. Прямо зараз зробіть цю процедуру. Для цього є стандартні засоби Windows, але можна вдатися до допомоги спеціальних програм.
Чистимо від пилу
Дуже часто сама звичайна пил стає причиною зниженням продуктивності системи. Деталі будь-якого комп'ютера в процесі роботи гріються. Для захисту від перегріву розроблена система охолодження. Проте з часом в комп'ютері скупчується шар пил, що перешкоджає нормальному охолодженню деталей і відбивається на швидкості роботи.
Чистку комп'ютера від пилу можна зробити самостійно. Тут немає нічого складного. Але якщо ви ні з чим подібним раніше не стикалися, то краще попросити знайомого «комп'ютерника» або звернутися в сервісний центр. В залежності від умов експлуатації комп'ютера цю процедуру потрібно повторювати не рідше разу на рік.
Перевірка антивірусною програмою
Якщо всі виконані дії не дали відчутних результатів, варто перевірити комп'ютер на наявність в системі вірусів. Бажано черзі двома різними антивірусними програмами. Тільки пам'ятайте, що одночасно не повинно бути встановлено більше однієї антивірусної програми.
Якщо був знайдено шкідливий код, позбавляємося від нього, слідуючи рекомендацій антивіруса. У деяких випадках є сенс повністю перевстановити операційну систему з попередніми форматуванням.
Інші причини
Як вже говорилося, є багато можливих причин для зниження продуктивності системи. У більшості випадків допомагають описані вище дії, але якщо безрезультатно – є сенс віднести комп'ютер на діагностику в сервісний центр.
               
Категорія: Поради | Додав: Admin2 (24.11.2012)
Переглядів: 382
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]