Пятниця, 17.05.2024, 05:17
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Категорії розділу
Поради [20]
Проблеми з ПК [14]
У цю категорію потрібно додавати статі пов'язані з проблемами ПК . І їх вирішення
Новинки [1]
Все про технології , які недавно вийшли
Наше опитування
Наш сайт працює :
Всього відповідей: 244
Статистика

ONline всього : 1
Гостей : 1
Користувачів : 0
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Поради

Найпоширеніші запитання щодо відеокарт.

Чому у мене в деяких іграх картинка не розтягується на весь екран і з боків видно чорні смуги?

Потрібно включити масштабування зображення в настройках драйвера на відео. Для відеокарт nVidia, наприклад, для цього потрібно запустити Панель управління nVidia -> Регулювання розміру і положення робочого столу. Там можете просто включити або відключити масштабування. Для відеокарт ATI потрібно запустити Catalyst Control Center -> Властивості екрану ноутбука -> Властивості. Для відеокарт Intel вона доступна через Дисплей -> Основні параметри.

У характеристиках ноутбука зазначено, що в ньому 1280 Мб відеопам'яті, але Everest або інші утиліти показують, що у відеокарти тільки 512 Мб відеопам'яті. Чи можна збільшити обсяг пам'яті?

Всі відеокарти ноутбука володіють як своєю власною пам'яттю, так і можуть задіювати пам'ять з ОЗУ. Зазвичай в маркетингових цілях вказується сумарний обсяг пам'яті об'єм вбудованої пам'яті + максимальний обсяг виділюваної пам'яті з ОЗУ. Виділенням пам'яті з оперативної займається відео-драйвер. Він це робить в автоматичному режимі. Користувач на цей процес ніяк не може вплинути. Пам'ять з ОЗУ виділяється по необхідності. Якщо якомусь додатку потрібно більше пам'яті, ніж є у відеокарти, то вона просто виділяється з ОЗУ відео-драйвером.

Що розуміється під продуктивністю відеопідсистеми?

Продуктивність відеопідсистеми визначає швидкість обробки графічної інформації, що виводиться на дисплей комп'ютера. По-справжньому об'єктивних критеріїв оцінки продуктивності відеокарт сьогодні, на жаль, не існує: і тести, і багато ігор, які використовуються для тестування відеокарт, оптимізовані під відеочіпи того чи іншого виробника і, тим самим, грішать деякою тенденційністю.

Відеокарти від якого виробника найкращі?

В останні роки на ринку дискретних відеоадаптерів спостерігається двовладдя: конкурують одна з одною американська NVIDIA з модельним рядом відеокарт GeForce і ATI - канадський підрозділ компанії AMD (модельний ряд Radeon) не залишили іншим виробникам місця. Хто кращий з перших двох? Відразу не відповісти. Адже виходять все нові і нові покоління відеокарт NVIDIA і ATI, і ситуація на ринку змінюється з калейдоскопічною швидкістю. Сьогодні, наприклад, в ніші високопродуктивних рішень вищого рівня користуються популярністю в основному у різних комп'ютерних видань, безумовно, лідирує NVIDIA, однак нещодавно пальма першості належала ATI і т.д. Що стосується масових продуктів, то відеокарти одного покоління від різних виробників приблизно рівні за можливостями, так що вибір рішення від того чи іншого виробника визначається лише уподобаням користувача.

Який мінімальний об'єм відеопам'яті достатній для роботи з офісними додатками?

Як правило, в даний час відеокарти мають пам'ять 128 Мб і більше, чого цілком достатньо для комфортної роботи з будь-якими офісними додатками, а також для перегляду відео. Більший обсяг відеопам'яті потрібно лише в 3D-іграх, а також при роботі з професійними графічними пакетами.

Яка відеокарта необхідна для нормальної роботи з Windows Vista?

Для роботи з Windows Vista достатньо мати графічну карту або інтегрований чіпсет з апаратною підтримкою DirectX 9.0. Подальші перспективи роботи під Windows Vista будуть все більше і більше пов'язані з DirectX 10.

Які типи інтерфейсів існують для відеокарт?

Застарілий, але ще широко використовуваний відеоінтерфейс AGP, заснований на паралельній 32-бітної шини PCI. На відміну від прототипу, вона надає прямий зв'язок між центральним процесором і відеочіпом, а також більш високу тактову частоту (66 МГц замість 32 МГц), спрощені протоколи передачі даних та інші.

AGP

Кілька варіантів шини AGP, що відрізняються по пропускній здатності:

  • AGP 1х - 266 Мб / с
  • AGP 2х - 533 Мб / с
  • AGP 4х -1,07 Гб / с
  • AGP 8х - 2,1 Гб / с

Стандартним інтерфейсом для підключення відеокарт в даний час є шина PCI-Express 1.1 (PCIe або PCI-E). Послідовна передача даних в режимі "точка-точка", застосована в PCI-E, забезпечує можливість її масштабування (у специфікаціях описуються реалізації PCI-Express 1x, 2x, 4x, 8x, 16x і 32x). Як правило, в якості відеоінтерфейсу використовується варіант PCI-E 16x, що забезпечує пропускну здатність 4 Гб / с у кожному напрямку, хоча зрідка зустрічаються реалізації PCI-E 8x (в основному у зрізаних SLI-або CrossFire-рішеннях).

PCI-E 16x

В найближчій перспективі очікується масове впровадження нової специфікації PCI-Express 2.0 із збільшеною вдвічі пропускною здатністю (що в разі PCI-E 16x дає 8 Гб / с у кожному напрямку). При цьому PCIe 2.0 сумісний з PCIe 1.1, тобто старі відеокарти будуть нормально працювати в нових системних платах. Крім того, специфікація PCI-Express 2.0 розширює можливості енергопостачання до 300 Вт на відеокарту, для чого на відеокартах вводиться новий 2 x 4-штирьковий роз'єм живлення.

Зрозуміло, що чим вище пропускна здатність графічного інтерфейсу, тим краще. Але в даний час різниця у пропускній спроможності інтерфейсів AGP і PCI-E 1.1 (не кажучи про PCI-E 2.0) не особливо впливає на продуктивність відеосистеми, так що головна перевага PCI-Express не в його високій продуктивності, а в можливості масштабування, що дозволяє встановлювати в комп'ютер дві, три і навіть чотири відеокарти.

Який драйвер для відеокарти краще використовувати?

Всі відеокарти, включаючи навіть самі убогі OEM-комплектації, мають компакт-диск з драйверами. Проте користуватися цими драйверами не рекомендується - практично всі вони застарілих версій. Така картина і з драйверами, які можна знайти на сайті виробника відеокарти - за рідкісним винятком там є застарілі версії драйверів від виробника відеочіпа (це не стосується відеокарт в ноутбуках, які зазвичай підтримують тільки власні драйвера від виробника ноутбука). Таким чином, залишається один шлях отримання останніх версій драйвера для вашої відеокарти - завантажити драйвер безпосередньо від виробника GPU - AMD Catalyst або NVIDIA Detonator/ForceWare. У більшості випадків, це буде кращим вибором, особливо, якщо у вас досить нова відеокарта. Якщо важлива стабільність системи, бажано використовувати драйвер останньої фінальної версії, а не бета. Крім того, він повинен мати сертифікат WHQL який отримують програмні продукти, протестовані в спеціальній лабораторії Microsoft на предмет їх сумісності з операційними системами Windows. Якщо вік відеокарти досить солідний, і ви не гравець, тоді цілком достатньо драйвера, встановленого операційною системою.

Чи небезпечний розгін для відеокарти?

Так як розгін відеокарти - це перевищення її паспортних можливостей, то, чисто теоретично, є певна ймовірність виходу відеокарти з ладу. Але все залежить від рівня кваліфікації оверклокера при грамотних діях ризик цієї сумної події малий, а при безграмотних практично гарантований. Найбільша вірогідність виходу відеокарти з ладу внаслідок недостатнього охолодження як самого GPU, так і відеопам'яті, які можуть згоріти при тривалому перегріві. Ще одна проблема, яку люблять лякати початківців оверклокерів, скорочення терміну служби розігнаної відеокарти. Це вірно термін служби будь якої мікросхеми безпосередньо залежить від її робочої температури. Вважається, що перевищення нормальної робочої температури на кожні десять градусів скорочують життя мікросхеми вдвічі. Страшно? Але термін життя мікросхем вимірюється десятиліттями, так що відеокарта, навіть при сильному розгоні, морально застаріє і буде замінена набагато швидше, ніж загине від непосильних праць.

Категорія: Поради | Додав: Admin2 (08.12.2012)
Переглядів: 1313
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]